Hartstichting.nl wordt geladen

Ingrediënten

Voor 4 personen

  • 450 gram volkoren penne;
  • olijfolie;
  • 400 gram mager gehakt;
  • 1 rode ui;
  • 1 courgette;
  • 1 rode paprika;
  • 1 teentje knoflook;
  • 1 blik tomatenblokjes zonder toegevoegd suiker en zout;
  • 1 blikje tomatenpuree;
  • 100 gram cherrytomaten;
  • basilicum;
  • oregano;
  • optioneel: chilipoeder.

Bereiding

Breng een grote pan met water aan de kook. Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking. 

In de koekenpan

Doe wat olijfolie in een koekenpan. Bak het gehakt gaar op een rustig vuurtje. Snijd intussen de ui, courgette en paprika in stukjes. Is het gehakt gaar? Voeg de gesneden groenten dan toe in de koekenpan. Pers de knoflook fijn en voeg dit ook toe. 

Is de groente gaar? Doe het blikje tomatenblokjes en het blikje tomatenpuree erbij. Snijd de cherrytomaten doormidden en doe dit bij de saus. Laat dit even pruttelen op het vuur. 

Kruiden en garnering

Voeg wat gedroogde basilicum en oregano toe. Zo breng je de saus op smaak. Houd je van pittig eten? Dan kun je chilipoeder of chilivlokken toevoegen.

Meng tot slot de pasta door de saus. Schep het op 4 borden en leg een paar blaadjes verse basilicum op ieder bord. Eetsmakelijk!

Tip!

Heb je wat saus over? Dan kun je het invriezen en er nog een keer van eten!